Zbigniew

Zbigniew, jak znaczy jego imię, pozbył się gniewu. To oznacza, że świetnie radzi sobie z emocjami. Nie pozwala, by zawłądnęły nim gniew, złość, depresja. Najlepiej charakteryzują go slowa "poczciwość" i "swojskość". Ale nie lekcewaz Zbigniewów. Ich dobrotliwa natura to ich największa siła. Dzięki niej budują sieć relacji i znajomości, co bardzo ułatwia im życie.

Zdobysław

Już w jego imieniu zapisana jest chęć zdobywania. Zdobysław cały czas poluje - a to na najlepszą zabawkę w przdszkolu, na piątkę w szkolę, na najładniejszą dziewczynę z roku, na kierownicze stanowisko, na najnowszy elektroniczny gadżet. Ma jednak tę wadę, że jest niestały. To, na zdobycie czego poświęcił wiele czasu i wysiłku, gdy znajdzie się w jego garści przestaje bć obiektem podążania i zastępuje je nowa pasja.

Zdzisław

Zdzisław to człowiek, który lubi porządek zarówno w swoim życiu jak i wokół siebie. Nie przepada za wielkomiejskim zgiełkiem, nie toleruje snobizmu i sztuczności. Sam jest prostolinijny i niczego nie udaje. Świetnie sprawdza się w zawodach, które wymagają skrupulatności, nauki ścisłe nie są mu straszne.

Zenon

Zenon lubi filozofować. Ma zwyczaj dużo mówić i dyskutować nawet o nieważnych tematach. Zanim weźmie się do pracy dwa razy pomyśli czy nie można czegoś zrobić prościej lub w ogóle dana czynność jest potrzebna. Dlatego dobrze gospodaruje swoim czasem i zasobami. Działa powoli, ale skutecznie. Daje się prześcignąć konkurencji w nadziei, że systematyczność i stałość wygra ze słomianym zapałem konkurentów.

Zygmund

Zygmunt to człowiek z ambicjami. Chciałby realizować się jako polityk, biznesmen lub po prostu ktoś wpływowy. Dąży do świata elit. Dlatego nie otacza się byle kim, starannie dobiera przyjaciół i dba o to, co o nim myślą i mówią. Jest indywidualisą. Zawsze poszukuje czegoś, czym mógłby się wyróżniać z tłumu: a to ekscentryczny sposób bycia, nietuzinkowe hobby, stylowy ubiór. Jego dziewczyna powinna mieć od niego wyższy status społeczny.