Wacław

Wacław to imię, które przywędrowało do nas z Czech, gdzie nosili je królowie z dynastii Przemyślidów. Historia imienia nie pozostała bez znaczenia na noszące to imię osoby. Wacławowie mają bowiem w sobie coś z króla - króla dobrego dyplomaty, sprawnego i sprytnego wodza. Świetnie wyczuwa intencje innych ludzi i rozpoznaje, kiedy kłamią. Lubi otaczać się bogactwem, ale o wiele bardziej niż na pieniądzach, zlaeży mu na władzy i wpływach.

Waldemar

Waldemar to kolejne imię królewskie. Waldemarowie panowali na tronie Szweckim. Znaczenie imienia jest wręcz idealne dla władcy. Ze starogermańskiego oznacza ono dosłownie "ten, kto zdobył sławę dzięki swemu panowaniu." Waldema rjest więc człowiekem o szerokich horyzontach myślowych i ambicjach, ale tylko jeśli za młodu wpajano mu odpowiedzialność za własne czyny. Inaczej sen o wielkości pozostanie niespełnionym marzeniem, miejscem ucieczki myśli od niepowodzeń dnia codziennego.

Walenty

Św. Walenty to patron zakochanych. Człowiek o imieniu Walenty również jak najbardziej wykazuje romantyczną naturę, skorą do zachwytów nad pięknem i dobrem. Jest człowiekiem delikatnym, wyczuwa nastroje innych ludzi i stara się dopasowywać do otoczenia. Jest zdolny do największych poświęceń w imie miłości. Najlepiej charakteryzuje go słowo "szlachetność".

Wawrzyniec

Imię pochodzi od liscia wawrzynu, czyli liscia laurowego. W starożytności laur był symbolem zwycięstwa i chwały. Wieniec laurowy zdobił skronie cesarzy rzymskich. Wawrzynowi jest przeznaczona chwała. Cokolwiek robi, chciałby być najpepszy w swojej dziedzinie. Jego strategia na sukces to ciężka praca. Woli polegać na sobie i wykonywać zadania sam, bo tylko wtedy ma pewność, że coś jest dobrze zrobione.

Wiesław

Wiesław to człowiek, który ceni sobie lojalność i wierność. Jest nastawiony na budowanie stałych, mocnych więzi międzyludzkich. Nie lubi być anonimowy, dlatego stara się nawiązywać serdeczne stosunki z ludźmi z jego pracy, z miejsca zamieszkania, z dalszą rodziną. Cechuje go duża tolerancja, ale nie wolno tej cechy mylić z uleganiem wpływom czy akceptacją cudzych wartości. Wiesław ma silny kręgosłup moralny, szanuje ludzi, ale ich głupimi, niemoralnymi wyskokami gardzi. Działa raczej instynktownie i spontanicznie.

Wiktor

Wiktor jest zwycięzcą. I to dosłownie. To właśnie znaczy jego imię. Wiktor niesie w sobie wiele cech, dzięki którym ma znaczne szanse odnieść zwycięstwo: jest uparty, nie zadowala się półśrodkami, ma pragnienie ciągle przeć do przodu. Co więcej szczęście mu sprzyja. Musi uważać, bo cel może zasłonic mu wszystko inne, może się całkowicie zatracić i nie zważać na nic w drodze na szczyt. Remedium na tę wadę będzie wspierająca osoba, która w razie potrzeby powie mu do słuchu.

Witalis

Witalis to człowiek, który ma w sobie mnóstwo energii życiowej. Zazwyczaj znajdzie dla niej ujście poprzez działalność twórczą. Głowę rozsadzają mu pomysły. Potrzebuje pola ekspresji i kręgu adoratorów, odbiorców jego dzieł. Na codzień jest roztrzepany. Nie ma czasu na zajmowanie się błahostkami, skoro, jak uważa, poprzez swoją działalność twórczą pełni misję, oddaje się społeczenstwu.

Witold

Witold to człowiek przywiązany do zastałych relacji międzyludzkich, do starych obyczajów, to tego, co okazało się dobre i przetrwało próbę czasu. Ceni rodzinę i autorytety. Jednak bywa, że nie potrafi nadążyć za nowoczesnością. A może wcale tego nie chce jeśli nowoczesność oznacza wyrzeczenie się indywidualności, podążanie za trendami i uwielbienie wartości materialnych. Największa zaleta - wierność. Największa wada - zazdrość.

Władysław

Władysław ma głowę do interesów. Prowadzi go przede wszystkim intuicja, a Fortuna jest dla niego łaskawa. Ma swoje źródła informacji, a zdobyte wiadomości potrafi szybko i sprawnie wykorzystać. Wiele razy zadziwia znajomych, którzy pytają się: "skąd on to ma?" A on po prostu jest obrotny. Przez większość czasu towarzyszy mu dobry humor i ochota na żarty. Jest optymistą, w końcu szczęście mu sprzyja.