Lech

Lech czuje się odpowiedzialny za rodzinę, za przyjaciół, za społeczność, w której żyje. Nieraz aktywnie uczestniczy w organizacjach społecznych. Jest zdolny do bezinteresownej pomocy. Wierzy w ludzi, zawszche da im drugą szansę a nawet i kolejne. To jednak może okazać się źródłem jego problemów. Lech nie umie odpoczywać; chciałby tak wiele zrobić a czasu tak niewiele.

Leon

Leon to człowiek o lwiej odwadze. Może go ona zaprowadzić na szczyty jak i na dno. Leon bowiem nie cofa się przed niczym. Problemy to dla niego wyzwania. W głębi serca jest człowiekiem wrazliwym. Jeśli kocha, to kocha na zabój. Raz zraniony, chroni się pod płaszczem obojętności czy szorstkości.

Leszek

Leszek to człowiek, który świetnie umie lawirować pomiędzy zawiłościami i problemami życia. Odznacza się sprytem i dobrą intucją. Zazwyczaj przezorny, nie daje się wplątać w żadne intrygii, no chyba, że stawka jest wielka. Jest ciekawy, co się wokół niego dzieje, co o nim mówią, jak na niego patrzą. On sam ma skłonności do plotkowania.

Lucjan

Lucjan dba o dobre maniery i szarmanckość, co w dzisiejszych czasach należy niestety do rzadkości. Umie okazać szacunek, odnacza się wysoką kulturą osobistą. Potrafi zagadać do każdego i zdobyć jego sympatię. Dzięki takiej postawie i wrodzonej mądrości cieszy się uznaniem w swojej społeczności. Jest tradycjonalistą. Stara się przekazać dzieciom swoje poglądy i dobrze je wychować.

Lucjusz

Lucjusz to człowiek surowy, który dużo wymaga zarówno od siebie jak i od innych. Gdy sytuacja tego wymaga nie boi się użyć dosadnych słów. Narzucona przez niego dyscyplina daje bardzo dobre efekty: Lucjusz czy grupa, w której pracuje, jest ziezwykle efektywna, szybka i sprawna. Można na nim polegać.Lucjusz lubi pokazywać swoją pozycję. Ma wiele znajomości i wpływów.

Ludwik

Ludwik ma nietypowe gusta. Uchodzi za ekscentryka. Nie przejmuje się jednak opiniamii innych ludzi. pociągają go dalekie podróże i nieznane. Marzy by przeżyć przygodę niczym filmowy Indiana Jones. Jako mąż i ojciec jest wierny i kochający, czasami może zbyt apodyktyczny. Stara się utrzymywać kontakty z dalszą rodziną.

Lutomir

Lutomir to człowiek o otwartym umyśle. Lubi zdobywać wiedzę, zagłębiać się w lektury. Często zmienia poglądy, bo on ciągle szuka tego właściwego. Jest również otwarty na ludzi. Ma łatwosć w nawiązywaniu kontaktów. Potrafi dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji. Nie zagrzeje niegdzie miejsca; zaraz się nudzi. Nie znosi bowiem monotonni.