Henryk

Henryk to człowiek lubiący drobne przyjemności życia. Umie cieszyć się z drobnostek i dlatego jak sam siebie określa, jest człowiekiem szczęśliwym. Jego postawa życiowa to być a nie mieć. Inwestuje we własny rozwój, lubi zdobywac wiedzę i nowe doświadczenia. Jako ojciec okazuje się kochający ale wymagający. Raczej nie ma głowy do interesów.

Hilary

Hilary to dusza towarzystwa. Wygadany, dowcipny, bryluje na salonach. Łatwo nawiązuje kontakty z nowopoznałymi ludźmi, wszyscy zdają się go lubić. Potrafi zdobyć względy pań, wkraść się w łaski szefa. Interesują go stosunki międzyludzkie i psychologia. To typ człowieka, z którym opłaca się trzymać sztamę.

Horacy

Horacy ma duszę artysty. Oddaje się pracy twórczej. Patrzy na świat inaczej niż większość ludzi. Jego ambicją jest zdobyć uznanie i szacunek, zapisać się w pamięci potomnych. Nie jest zbyt zainteresowany sprawami przyziemnymi. Może niekiedy jest postrzegany za ekscentryka lub za kogoś nie za bardzo przystosowanego do życia. Ale on nie przejmuje się gadaniem ludzi tylko robi swoje i dąży do wielkości.

Hubert

Hubert potrafi urządzać wspaniałe przyjęcia i sprawić, że goście poczują się wyjątkowo. Savoir vivre to dla niego chleb powszechny. Ma maniery arystokraty. Uwielbia otaczać się luksusem. Ale najpierw ciężko pracuje na taki dobrobyt i odmawia sobie wszystkiego, by potem cieszyć się z zasłużonej nagrody. Buduje stałe zwiąki i znajomości.